ВИБІР КРИТЕРІЇВ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНИМИ РИЗИ-КАМИ ПІД ЧАС СПОРУДЖЕННЯ НАФТОГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН

  • T. M. Yatsyshyn ІФНТУНГ; 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, тел. (0342) 727165
Ключові слова: екологічні ризики, нафтогазові свердловини, екологічна безпека, відкриті фонтани, газонафтоводопрояви

Анотація

Проведено дослідження умов виникнення екологічно небезпечних аварійних ситуацій у нафтогазовидобувній галузі. Одними з найбільш складних аварій є нафтогазоводопрояви та відкриті некеровані фонтани. Високий ступінь екологічного ризику, який присутній при виникненні таких аварійних ситуацій вимагає проведення заходів щодо запобігання їх появі.

Для вдосконалення системи управління екологічними ризиками в нафтогазовій галузі проведено різностороннє вивчення як внутрішньо технологічних процесів та стану обладнання, так і зовнішніх впливів. Здійснено аналіз причин виникнення аварійних нафтогазових фонтанів на різних етапах життєвого циклу нафтогазових свердловин. Наведено фактори, що передували виникненню газонафтоводопроявів та відкритих фонтанів на понад 100 свердловинах в різних умовах їх експлуатації. Фактори згруповано в окремі напрямки та виділено найбільш впливові. Встановлено основні види небезпек для довкілля, які виникають при аварійних нафтогазових фонтанах. Проведено вибір критеріїв системи управління екологічними ризиками для запобігання виникнення небажаних наслідків на досліджуваних об’єктах. Наведено основні складові критеріїв та можливості визначення їх числових значень. Запропоновані критерії дають змогу адекватно оцінити реальну загрозу та розробити коректні дії для запобігання виникнення аварійних ситуацій.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2018-05-18
Як цитувати
Yatsyshyn, T. M. (2018). ВИБІР КРИТЕРІЇВ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНИМИ РИЗИ-КАМИ ПІД ЧАС СПОРУДЖЕННЯ НАФТОГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН. Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ, (2(67), 31-40. https://doi.org/10.31471/1993-9973-2018-2(67)-31-40
Розділ
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ