ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗМІННИХ ПАРАМЕТРІВ НА ТРАЄКТОРІЮ РУХУ ВІБРОРАМИ БУРОВОГО ВІБРОСИТА

Автор(и)

  • М. М. Лях ІФНТУНГ, 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, тел. (0342) 727101
  • Н. В. Федоляк ІФНТУНГ, 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, тел. (0342) 727101

Ключові слова:

вібросита, режим роботи вібросит, очищення промивальних рідин, ефективність робо- ти вібросит, траєкторія руху віброрами.

Анотація

У зв’язку з необхідністю підвищення якісних показників роботи бурових вібросит розглянуто результати попередніх досліджень впливу змінних параметрів (подавання промивального розчину, потужності привода та ін.) на траєкторію руху віброрами бурового вібросита, проаналізовано роботи, в яких започатковано вирішення проблеми, вибрано методи дослідження та описано процес проведення дослідження впливу змінних параметрів роботи вібросита на траєкторію руху окремих точок віброрами. Під час  роботи  використовувались фігури Ліссажу та елементи теорії хаосу.
Встановлено, що основними змінними параметрами в часі, які раніше не враховувались, є маса промивальної рідини, шламу і глини, які містяться на ситополотні та значною мірою залежать від їх густини, в’язкості і вмісту твердих частинок. Загальна маса промивальної рідини, шламу і глини під час руху ситополотном постійно змінюється. Ця величина не є прогнозованою в часі, і її важко описати законами фізики, оскільки вона підпорядковується законам хаосу. Зокрема, траєкторію руху точки віброрами слід подати як квазіатрактор типу соленоїда Смейла –Вільямса.
Результат вказаних досліджень є основою для проведення експериментальних досліджень та вирішення проблемних питань, пов’язаних з впливом змінних параметрів на траєкторію руху віброрами.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-09-20

Як цитувати

Лях, М. М., & Федоляк, Н. В. (2016). ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗМІННИХ ПАРАМЕТРІВ НА ТРАЄКТОРІЮ РУХУ ВІБРОРАМИ БУРОВОГО ВІБРОСИТА. Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, (3(60), 71-78. вилучено із https://rrngr.nung.edu.ua/index.php/rrngr/article/view/175

Номер

Розділ

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>