ВИДІЛЕННЯ НАФТОНАСИЧЕНИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ КАРБОНАТНОГО СКЛАДУ НА ПРИКЛАДІ ЛОПУШНЯНСЬКОГО РОДОВИЩА

Автор(и)

  • Я. М. Фтемов НДПІ ПАТ “Укрнафта”; вул. Північний Бульвар, 2, м. Івано-Франківськ, Україна, 76019, тел. (03422) 46011

Ключові слова:

нафтонасиченість, карбонатні породи, пористість, геофізичні дослідження свердловин, нейтронний гамма-каротаж, акустичний каротаж.

Анотація

На сьогодні науковцями значна увага приділяється вивченню складнопобудованих карбонатних порідколекторів, до яких приурочені великі запаси нафти і газу. За стандартними методиками нафтонасичені карбонатні породи дуже важко виділити на фоні  епродуктивних товщ, тому задача виділення нафтонасичених карбонатних порід-колекторів є актуальною.
За результатами геофізичних досліджень свердловини на прикладі Лопушнянського нафтового родовища досліджено розподіл  параметрів фізичних полів у відкладах, що виповнюють геологічний розріз. Дослідження зв’язку інтенсивності природного гамма-поля з наведеною гамма-активністю порід теригенного і карбонатного складу дало змогу визначити новий підхід для аналізу оцінки впливу дисперсної глинистої фракції на загальний об’єм пустот колекторів. За результатами досліджень зразків порід карбонатного типу з різною структурою порового простору виявлено незначний вплив дисперсної фракції на їх загальну пористість і наявність різноманітної вторинної пористості.
Для виділення карбонатних порід-колекторів запропоновано використовувати параметр Ψ, який характеризує частку дисперсної фракції в загальному водневмісті породи. Результати досліджень довели, що у інтервалі продуктивних порід спостерігається значна диференціація та інтенсивність зміни параметра Ψ, в той час як породи теригенного складу характеризуються кривою з незначною диференціацією і малою інтенсивністю.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2015-09-04

Як цитувати

Фтемов, Я. М. (2015). ВИДІЛЕННЯ НАФТОНАСИЧЕНИХ ПОРІД-КОЛЕКТОРІВ КАРБОНАТНОГО СКЛАДУ НА ПРИКЛАДІ ЛОПУШНЯНСЬКОГО РОДОВИЩА. Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, (3(56), 46–56. вилучено із https://rrngr.nung.edu.ua/index.php/rrngr/article/view/36

Номер

Розділ

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ