МЕТОД І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ВИБІЙНОГО ТИСКУ У ДІЮЧИХ ФОНТАННИХ СВЕРДЛОВИНАХ З УСКЛАДНЕНИМИ УМОВАМИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Автор(и)

  • В. С. Бойко ІФНТУНГ, 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, тел. (03422) 42195
  • Б. М. Міщук ІФНТУНГ, 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, тел. (03422) 42195

Ключові слова:

глибоко занурені нафтові поклади, розрахунок вибійного тиску у фонтанних свердловинах.

Анотація

Найдешевшим і найраціональнішим за умов оптимальної реалізації є фонтанний спосіб видобування нафти, який базується на використанні природної пластової енергії. Одним із основних параметрів, котрі визначають спільну тривалу роботу нафтового покладу й експлуатацію свердловини в їх взаємозв’язку, є вибійний тиск.
Безпосереднє інструментальне вимірювання тиску на вибої свердловини є найточнішим методом його визначення, однак через певні обмеження не у всіх випадках цей метод можна застосувати.
Відомо два види фонтанування і відповідні їм три типи фонтанних свердловин (за співвідношеннями тиску насичення нафти газом, вибійного та гирлового тисків).
Автори виділяють ще й четвертий тип фонтанних свердловин з особливим характером зміни газового фактора. На сьогодні недостатньо вирішеним залишилось питання розрахунку вибійного тиску у свердловинах другого і третього типів та невирішеним – четвертого типу.
На основі виконаного аналізу відомих методів розрахунку вибійного тиску у фонтанних свердловинах різних типів обґрунтовано й розроблено метод розрахунку вибійного тиску у свердловинах з газліфтним фонтануванням, а також практичну методику таких розрахунків з використанням основних положень сучасної теорії висхідних газоводонафтових потоків з використанням найбільш поширеного методу Поеттманна-Карпентера з авторськими уточненнями.
Особливістю методики є наявність уточненого кореляційного коефіцієнта та використання формули для розрахунку об’ємного коефіцієнта нафти із попереднім визначенням приросту об’єму нафти за рахунок одиничної зміни температурного коефіцієнта об’ємного розширення розгазованої нафти за стандартного тиску для нафт, густина яких є меншою 780 кг/м3, тобто авторами розширено діапазон визначення об’ємного коефіцієнта для нафт перехідного типу, притаманних глибоко зануреним покладам.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2015-11-02

Як цитувати

Бойко, В. С., & Міщук, Б. М. (2015). МЕТОД І МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ВИБІЙНОГО ТИСКУ У ДІЮЧИХ ФОНТАННИХ СВЕРДЛОВИНАХ З УСКЛАДНЕНИМИ УМОВАМИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ. Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, (4(57), 19–26. вилучено із https://rrngr.nung.edu.ua/index.php/rrngr/article/view/70

Номер

Розділ

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають